Krásny adventný kalendár ozdobí stenu alebo dvere počas celého adventu.
Prírodný venček sme vytvorili z čečiny a srdiečka z recyklovaného papiera. Čo ďalšie budete potrebovať?
Stiahnite si šablónu a vystrihnite 24 domčekov. Všetky domčeky postupne zlepte a umiestnite na vhodnú tácku alebo podnos.
Čo do nich? Opäť sa ponúkajú sladkosti a iné drobnosti, ale tiež ich nemusíte plniť ničím.
Tip: Každý deň vyfarbite jeden domček.
Absolútne jednoduchý, navyše ho vytvoríte počas chvíľky. Najviac času vám zaberie výber vhodných fotiek z rôznych výletov a skvelých zážitkov v tomto roku.
Vytlačte fotky vo štvorcovom/polaroid formáte. Biela plocha poslúži na čísla od 1 do 24. Na zadnú stranu potom napíšte napríklad otázku, ktorá sa k danému momentu vzťahuje. Postupne tak v období pred Vianocami budete spomínať na svoje spoločné zážitky.
Tip: Tento kalendár sme si pripli na chladničku pomocou magnetiek.
So svetelnou reťazou so štipcami ľahko vytvoríte originálny kalendár (nielen) pre svoje deti. Navyše malé ratolesti môžete ľahko do prípravy zapojiť. Stačí len nastrihať tematické tvary z farebných kartónov, označiť ich číslami a na zadnú stranu treba napísať odkaz na každý deň.
Ak sa cítite obzvlášť kreatívne, môžete vytvoriť 24 menších obálok a do každej schovať milé prekvapenie. Napíšte na ne odkazy a jednoducho pripnite k reťazi zo svetelných štipcov.
Do vrecúšok ukryte drobné ozdoby.
Aj do papierového domčeka sa zmestí napríklad sladkosť alebo drobná dekorácia.
Adventný kalendár bude krásne vyzerať, až večer rozsvietite svetielka.
Adventný kalendár je špeciálny druh kalendára spojený s 24 dňami pred kresťanskými Vianocami. Pomocou kalendára odpočítavate dni, ktoré zostávajú do Štedrého dňa. Veľmi rozšírené sú adventné kalendáre s okienkami, pod ktorými dieťa nájde čokoládu, ale v poslednej dobe sa rozšírili aj knižné, kozmetické alebo s hračkami.
História adventných kalendárov potom siaha do polovice 19. storočia. Vtedy však vyzerali skôr ako umelecké diela. Klasické kalendáre s otváracími okienkami vznikli až na začiatku 20. storočia. Obsahovali výjavy z Biblie a išlo o dedinské domčeky so schovanými okienkami, za ktorými sa ukrývali verše a úryvky z Biblie.